Семинар о рецензирању за истраживаче
Центар за промоцију науке и Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“ у Београду позивају истраживаче да се пријаве за учешће на Семинару о рецензирању, који ће се одржати онлајн у два термина, 18. и 27. мај
Сви заинтересовани истраживачи могу да се пријаве на Семинар путем електронског формулара којем се може приступити ОВДЕ.
Група истраживача са дугогодишњим искуством у рецензирању у сарадњи са Центром за промоцију науке и Универзитетском библиотеком „Светозар Марковић“ организоваће онлајн Семинар о рецензирању за истраживаче, који ће се одвијати у два термина: у уторак, 18. маја (од 10 до 12 часова), и у четвртак, 27. маја (од 10 до 12 часова). У склопу Семинара, поред предавања, биће одржана и радионица у којој ће учесници моћи да се опробају као рецензенти и кроз праксу упознају са процесом рецензирања.
Иако нема никаквих ограничења за пријаву, Семинар о рецензирању намењен је, пре свега, младим и у рецензирању неискусним истраживачима и докторандима. Сви заинтересовани истраживачи могу да се пријаве на Семинар путем електронског формулара којем се може приступити ОВДЕ.
Пријављивање за Семинар отворено је до 15. маја.
У склопу овог семинара биће одржана четири предавања уз пропратне презентације. У првом термину, 18. маја, др Александар Декански одржаће предавање на тему „Шта је рецензирање и како урадити добру рецензију“, док ће др Олгица Недић говорити о „Етичким аспектима рецензирања“. У другом термину, 27. маја, др Невена Буђевац одржаће предавање о „Друштвеном признавању и вредновању рецензирања“, а др Ивана Дрвеница говориће о „Платформама и програмима за подршку рецензентима“.
Приликом пријављивања за овај вебинар истраживачи ће моћи да се пријаве и за тест рецензију научног рада и окушају се у улози рецензента. Учесници који одаберу ову опцију добиће задатак да, након прва два предавања (18. маја), рецензирају текст под насловом: „Како рецензирати научни рад“. Они ће имати прилику да кроз платформу за процесирање радова часописа Хемијска индустрија приме позив за рецензирање и рецензирају рад на стандардан начин, у складу са уобичајеном праксом у овом часопису.
То ће за младе и неискусне истраживаче бити прилика да се у реалном систему упознају са процесом рецензирања, али и да кроз урађену рецензију текста примене знања која су добили током прва два предавања у оквиру Семинара. Рок за рецензирање ће бити седам дана, а урађене рецензије предавачи ће анализирати и заједно са осталим учесницима продискутовати након предавања у другом термину, 27. маја.
Семинар о рецензирању биће одржан путем платформе Zoom, а сви пријављени ће, два дана пре почетка овог вебинара, добити позиве са свим инструкцијама и линком за укључење. Такође, сат времена пре почетка вебинара сви пријављени добиће подсетник како би се на време припремили за овај онлајн догађај.
О ПРЕДАВАЧИМА
Др Александар Декански, научни саветник (Центар за електрохемију Института за хемију, технологију и металургију)
Члан уређивачких одбора и менаџер часописа Journal of the Serbian Chemical Society и Journal of Electrochemical Science and Engineering, као и сарадник у часописима Хемијска индустрија и Chemical Industry & Chemical Engineering Quarterly
Др Олгица Недић, научни саветник (Институт за примену нуклеарне енергије (ИНЕП))
Члан уређивачког одбора и подручни уредник за област биохемије и биотехнологије часописа Journal of the Serbian Chemical Society
Др Ивана Дрвеница, виши научни сарадник (Институт за медицинска истраживања, Универзитет у Београду)
Помоћник главног и одговорног уредника часописа Хемијска индустрија
Др Невена Буђевац, ванредни професор (Учитељски факултет, Универзитет у Београду)
Помоћник главног уредника у часопису European Journal of Psychology of Education, члан уређивачког одбора у часопису Иновације у настави
ОРГАНИЗАТОРИ
Центар за промоцију науке је јавна институција коју је 2010. године основало Министарство науке Републике Србије са задатком да промовише науку и технологију. Центар, у складу са својим мандатом, програме и активности спроводи радећи са истраживачким и образовним организацијама у Србији и широм света, а блиско сарађује и са државним институцијама, медијима и приватним сектором. Мисија Центра је да премости јаз између науке и друштва кроз укључивање свих релевантних актера и шире јавности у процес истраживања и иновација.
Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“у Београду једна је од највећих научних библиотека на Балкану и матична високошколска библиотека у Србији. Њена мисија је да одговори наставним и научним потребама академске популације – студената, универзитетских професора и истраживача, али и свих других корисника жељних знања и усавршавања. Ове године обележава се 100 година од оснивања и почетка градње Универзитетске библиотеке, прве зграде у Србији која је подигнута наменски за потребе једне библиотечке установе.
Изворник: Елементаријум
Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi
Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.
Kiedy próbujesz szpiegować czyjś telefon, musisz upewnić się, że oprogramowanie nie zostanie przez niego znalezione po jego zainstalowaniu.
Gdy zapomnisz hasła do zablokowania ekranu, jeśli nie wprowadzisz prawidłowego hasła, odblokowanie i uzyskanie dostępu będzie trudne. Jeśli okaże się, że Twój chłopak / dziewczyna jest podejrzana, być może pomyślałeś o włamaniu się do jego telefonu Samsung, aby uzyskać więcej dowodów. Tutaj zapewnimy Ci najlepsze rozwiązanie, jak złamać hasło telefonu komórkowego Samsung.
Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!
priligy and viagra combination The criteria by Yunus and Masi for fibromyalgia in children list 4 major criteria and 10 minor criteria
Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!
Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://www.binance.info/join?ref=P9L9FQKY
Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.
Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.